Strona główna Oferta przedszkola Kadra pedagogiczna Grupy przedszkolne Zapisy do przedszkola Galeria Rada Rodziców Kontakt

Zajęcia dodatkowe

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe. Wspomagają one rozwój dzieci oraz rozwijają ich zainteresowania i uzdolnienia.

Proponujemy:

• Kółko plastyczne:
  • Kółka plastyczne w naszym przedszkolu prowadzą w Alwerni p. Iwona Domagała i p. Ewa Dąbrowska natomiast Grojcu p. Anetta Lenar. Podczas zajęć dzieci rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia plastyczne oraz wrażliwość estetyczną. Atrakcyjne metody i formy pracy z dziećmi wyzwalają ich aktywność artystyczną.

• Kółko matematyczno-logiczne "Mały matematyk":
  • Kółko prowadzi w przedszkolu w Alwerni p. Renata Piwiwarczyk, a w Grojcu Maria Pietrynek. Podczas zajęć dzieci rozbudzają i rozwijają zainteresowania matematyczne i matematyczną ciekawość. Mają możliwość rozwijania indywidualnych uzdolnień matematycznych.

• Kółko rytmiczno- taneczne "Po prostu tańcz...":
  • Kółko prowadzone jest przez p. Agatę Chmurę i p. Bożenę Lasek. Stymuluje i wspomaga wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci. Wyzwala aktywność ruchową poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu.

• Zajęcia szachowe "Szacholandia":
  • zajęcia szachowe realizowane są w ramach współpracy UKS przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie z naszym przedszkolem w zakresie realizacji przedszkolnego programu sportowego w dyscyplinie szachy - ,,Szacholandia' skierowanego do dzieci od 4 do 6 lat . Zajęcia z trenerem odbywają się dwa razy w tygodniu.

• język angielski,
  • wczesne wspomaganie,
  • logopedię,
  • gimnastykę korekcyjną,